Новости

Volvo Cars и Varjo за првпат во светот лансираа апликација за мешана реалност за развој на автомобили

Иднината на развојот на автомобилите е тука: Volvo Cars и Varjo, финскиот производител на луксузни слушалки за проширена  реалност, за првпат во светот на мешана реалност создадоа пристап за проценка на прототипите, дизајните и активните безбедносни технологии.

Повеќе

Volvo Car Group потпиша неколку билионски договори за снабдување со батерии со CATL и LG Chem

Volvo Car Group потпиша долгорочни договори со водечките производители на батерии CATL и LG Chem за да обезбеди повеќе билиони вредно снабдување со литиум-јонски батерии во текот на следната деценија за идната генерација на Volvo и Polestar модели.

Повеќе

Volvo моделите низ цела Европа ќе се предупредуваат едни со други од лизгави патишта и опасности

Volvo Cars ја прави својата пионерска, безбедносна технологија за првпат поврзана со индустријата, достапна низ цела Европа, како уште еден чекор во своите амбиции за подобрување на безбедноста во сообраќајот.

Повеќе

Volvo S60 и V60 обезбедија 5 ѕвезди на Euro NCAP тестирањата

Новиот седан S60, како и караван изведбата V60, ги освоија максималните 5 ѕвезди во најновите тестирања на Euro NCAP за безбедност, а со тоа ја продолжија серијата на максимални освоени ѕвезди на брендот.

Повеќе

Новото Volvo XC40 е прогласено за Европски Автомобил на Годината за 2018

Новото Volvo XC40 компактно SUV е прогласено за Европски Автомобил на Годината за 2018 пред саемот во Женева, Швајцарија. Ова е прва победа во ова престижно наградување за Volvo Cars, производителот на премиум автомобили.

Повеќе

Volvo XC60 е најбезбедниот автомобил за 2017 година според Euro NCAP

Volvo XC60 е прогласен за возило со најдобри перфоманси во класата на големи теренски возила, како и за автомобил со најдобри целокупни перформанси за 2017 година во рамки на престижните Euro NCAP 2017 награди за безбедност.

Повеќе

Volvo Cars објави рекордна продажба во 2017 година

Рекордна продажба во 2017 година објавува Volvo Cars, производителот на премиум возила. Глобалната продажба е зголемена за 7 отсто во однос на 2016 година, односно продадени се 571.577 возила.

Повеќе

Експертите на Volvo Cars добија престижна награда од Американската национална администрација за безбедност на автопатишта

Volvo Cars, произведувачот на премиум автомобили и синоним за напредни и безбедни системи, уште еднаш беше препознат по својот придонес за унапредување на безбедноста во сообраќајот и намалувањето на фатални и тешки повреди на патишта од страна на Националната администрација за безбедност на автопатишта на Соединетите Американски Држави.

Повеќе

Волво ја открива страста во животот со В90 Крос Кантри

Скопје – Шест од десет луѓе, глобално, сакаат повеќе активност надвор од домот – планинарење, трчање и возење велосипед, покажува меѓународното истражување спроведено од компанијата Волво Автомобили (Volvo Cars). Токму со новата кампања за B90 Крос Кантри, оваа компанија ги предизвикува луѓето, повторно, да ја откријат страста во животот.

Повеќе

Известување

ехнологијата на 'Cookies' ни овозможува да ви обезбедиме најдобро доживување на нашата страница. Ве молиме да обележите дали се сложувате со користењето на оваа технологија. Прочитајте повеќе.

Се согласувам