Серија 60

НАЈБЕЗБЕДНИОТ SUV АВТОМОБИЛ ВО СВЕТОТ

XC60 од 485 EUR месечна рата

Новиот XC60, прогласен за најбезбеден автомобил во светот во 2017 година, освен беспрекорната безбедност, одушевува со совршена комбинација на технологии, дизајн, контрола и удобност. Во акциската понуда нудиме Погон на сите тркала, 8- степен автоматски менувач, пакет од седум воздушни перници, City Safety - систем за спречување незгода, алуминиумски тркала 18”, аудио систем High Performance, помошен систем за одржување на правецот на возење, LED предни и дневни светла и уште многу повеќе.

XC60 D3 MOMENTUM 42.490 EUR или 485 EUR* месечна рата

XC60 D4 AWD A MOMENTUM 53.990 EUR или 617 EUR* месечна рата

XC60 D4 AWD A R-DESIGN 64.500 EUR или 737 EUR* месечна рата

*со учество од 20% и отплата на 84 рати

Акциски ценовник

Побарајте каталог

Закажете тест возење

ПОДГОТВЕН ЗА СÉ

V60 CC од 661 EUR месечна рата

V60 Cross Cross Country е автомобил со кој, самуверено ќе доживеете повеќе. Зголемена висина од патот, серискиот систем со погон на сите четири тркала и цврстата каросерија, Ви помагаат во потрагата на авантура. Уникатно дизајнираните детали ја отсликуваат грубата изведба на возилото. Ова е автомобил за сите оние кои сакаат да отидат понатаму.

V60 CC D4 AWD A MOMENTUM 57.900 EUR или 661 EUR* месечна рата

*со учество од 20% и отплата на 84 рати

Побарајте каталог

Запознајте се со V60 CC

ДИНАМИЧНА ЕЛЕГАНЦИЈА

S60 од 554 EUR месечна рата

Новото Volvo S60 е спортски седан кој го менува значењето на возењето. Беспрекорните перформанси се вклопени заедно со интуитивната технологија, додека софистицираната шасија прави баланс помеѓу удобноста и контролата. Ентериерот е прилагоден околу вашите потреби - тоа е место каде што се комбинираат технологијата и задоволството. Оваа комбинација е во совршена хармонија благодарение на иновациите кои го ставаат човекот на прво место.

S60 Т4 A INSCRIPTION 48.490 EUR или 554 EUR* месечна рата

*со учество од 20% и отплата на 84 рати

Побарајте каталог

Запознајте се со S60

Комбинирана потрошувачка на гориво: 3,4 – 6,4 л/100 км, емисија CO2: 89 – 149 г/км. Ниво на емисија: EURO 6. Емисија NOx: 0,0162 - 0,0736 г/км. Цената 19.490 EUR е за V40 T2 90 kW (122 КС) Kinetic со Edition пакетот и не го вклучува трошокот за металик боја и припрема на возило. Цените на дополнителните пакети се додаваат на цената на V40 T2 Kinetic Edition. Cross Country пакетот може да се купи по наведените цени само со купување на дизел пакетот. Описот на опремата за V40 може да отстапи во случај на купување на моделот V40 Cross Country. За печатни грешки не одговараме. Понудата важи додека трае залихата. Сликите се симболични. Повеќе на www.volvocars.com/mk или кај Вашиот овластен Volvo застапик

Известување

Технологијата на 'Cookies' ни овозможува да ви обезбедиме најдобро доживување на нашата страница. Ве молиме да обележите дали се сложувате со користењето на оваа технологија. Прочитајте повеќе.

Се согласувам