Почитувани клиенти, би сакале да ве известиме дека поради епидемијата на COVID-19 ќе имаме промени во работното време на салонот и сервисот. Доколку ви се потребни повеќе информации околу моделите или пак ви е потребен сервисот, ние ви стоиме на располагање, но замолуваме претходно да не контактирате на нашите телефонски броеви.
Вашата безбедност е наш приоритет.

ТЕКОВНА СОСТОЈБА ЗА COVID-19

Подготвени сме и достапни за помош.

Дознајте повеќе

Конечно

Нов Волво центар во Македонија

ПЕРО НАКОВ БР.25 | СКОПЈЕ

Супериорен SUV

XC90 веќе од 69.990 EUR

Дознајте повеќе

Volvo XC40, XC60 и XC90

Победниците на новата ера во акциска понуда

Дознајте повеќе

Новото V60

Новото Volvo V60 е флексибилен семеен караван кој Ви помага да искористите најмногу од секој момент.

Дознај повеќе

Акција

XC40 од 384 EUR месечна рата

МАЛ СПОРТСКИ SUV

Повеќе >

XC60 од 485 EUR месечна рата

НАЈБЕЗБЕДНИОТ SUV АВТОМОБИЛ ВО СВЕТОТ

Повеќе >

XC90 од 834 EUR месечна рата

БОГАТО ОПРЕМЕН ПРЕМИУМ SUV

Повеќе >

S60 од 554 EUR месечна рата

ДИНАМИЧНА ЕЛЕГАНЦИЈА

Повеќе >

S90 од 651 EUR месечна рата

НАПРАВЕН ДО СОВРШЕНСТВО

Повеќе >

V40 од 307 EUR месечна рата

УРБАН СТИЛ, ШВЕДСКА ДУША

Повеќе >

V60 CC од 661 EUR месечна рата

ПОДГОТВЕН ЗА СÉ

Повеќе >

V90 CC од 878 EUR месечна рата

ПОДГОТВЕН ЗА СЕКОЈА АВАНТУРА

Повеќе >

Вести и настани

Volvo Cars дејствува да го ублажи влијанието на корона вирусот

Корона пандемијата сега сериозно влијае врз Volvo Cars на многу начини, во облик на слабеење на пазарот, ризик од нарушување на производството, како и грижи за вработените.

Повеќе

ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ЕПИДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУСОТ

Дежурните лица на Volvo  Service се грижат за вашата мобилност

Повеќе

Volvo Cars воведува освежени S90 и V90 модели, благи хибридни погони низ целата линија

Volvo Cars денес открива освежени верзии на S90 седанот и на V90/V90 Cross Country моделите, вклучувајќи рафиниран надворешен дизајн и сосема нов, најнапреден Bowers & Wilkins звучен систем.

Повеќе

Известување

Технологијата на 'Cookies' ни овозможува да ви обезбедиме најдобро доживување на нашата страница. Ве молиме да обележите дали се сложувате со користењето на оваа технологија. Прочитајте повеќе.

Се согласувам